Znak obce Lužná

Obec Lužná


Spolky a sdružení

TJ SOKOL Lužná každoročně pořádá různé výlety, turistické výšlapy, turnaje (fotbal, volejbal, šachy, šipky...), v roce 2019 se podařil uspořádat lyžařský závod dětí ve Skiareálu Lužná. Spolek se také podílí na organizaci oblíbených akcí v obci - např. Den dětí, Luženský jarmark, Turnaj přátelství a další.

SDH Lužná pořádá každoročně např. Masopust (Fašank), maškarní bál, soutěž O zlatou přilbu luženských kotárů, která má v širokém okolí velice dobrou pověst, a taky oblíbenou soutěž veteránů.

Myslivci z Lužné každoročně kromě posezení u guláše pořádají společenský ples, který je vždy na vysoké společenské úrovni. Dále se podílí na organizaci různých obecních akcí, např. Putování za sv. Martinem, kde děti nosí pro zvířátka krmení do lesa a kde členové MMS přibližují dětem pestrý život v lese.

Všechny tři organizace se významně zapojují do akcí, které pořádá obecní úřad a kulturní klub při OÚ.

V obci působí spolek mladých důchodců, kteří si pořádají několikrát do roka různé akce (turistické pochody, zájezdy atd.). Aktivně se zapojují do dění v obci. Mimo to jsou v obci různé aktivity občanů, např. Košt zelá a uzeného bůčku v hospodě u Šajerů.

Od roku 2018 se začíná formovat amatérské divadelní uskupení, které příležitostně obohatí svým vystoupením některé akce pořádané v obci.

Obecní úřad

Lužná 230
756 11 Valašská Polanka

tel.: 571 446 100
fax: 571 446 101

starostka@obec-luzna.cz
ucetni@obec-luzna.cz

IČO:      00304077
DIČ: CZ00304077


Facebook

Facebook obce Lužná

Webkamera - Skiareál

Soubory cookies | Zásady zpracování osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti Správa stránek